ProRail treft geluidsmaatregelen bij HSL

ZWIJNDRECHT – De bestaande geluidsschermen langs de hogesnelheidslijn (HSL) in Zwijndrecht worden geluidsabsorberend gemaakt. Dit doet ProRail door de transparante panelen te vervangen door geluidsabsorberende panelen. Op zaterdag 23 oktober 2021 starten de werkzaamheden. De verwachting is dat de schermen aan beide zijden van het spoor in één dag zijn vervangen.

Geen treinen op de HSL

Vanwege de werkzaamheden rijden er op 23 oktober geen treinen over de HSL. Op deze manier kan de aannemeer overdag veiliger werken. NS informeert reizigers over de werkzaamheden via de NS Reisplanner.

Bovenwettelijke maatregelen

Het geluid dat de treinen op de HSL maken, past binnen de wettelijke geluidsnormen. Toch ervaren omwonenden sinds de ingebruikname van de HSL in 2009, overlast van het treinverkeer op het traject. Om de geluidswaarden verder te beperken, heeft het ministerie van Infrastructuur & Waterstaat in 2015 besloten om bovenwettelijke maatregelen te nemen op meerdere plekken langs de HSL. Deze maatregelen voert ProRail nu uit.