Kades Zwijndrecht overstroomd

ZWIJNDRECHT –  Het water in de Oude Maas staat vanavond opnieuw hoger. Rijkswaterstaat verwacht tussen 20.30 uur en 21.30 uur een stand van 2,15 meter boven NAP. Dit betekent dat de kade in het gebied Veerplein/Zomerlust onder water komt te staan.

Er worden uit voorzorg waterbakken geplaatst op de stoep vanaf hoek Veerplein-Zomerlust over de Schuitenwal, Nieuwstraat en aardewal Maaspad. De plaatsing van deze waterbakken is vanmiddag gestart. Hiermee worden de straten Zomerlust, Schuitenwal en Nieuwstraat afgesloten. Ook heeft de gemeente vloedschotten paraat die worden gebruikt als dat nodig is.

Sinds half 12 vandaag is er een parkeerverbod in het gebied Maasplein/Veerplein/Zomerlust. Dit is met borden aangegeven. Ook de standaardborden die waarschuwen voor water op de kade zijn uitgeklapt. Bewoners en ondernemers in dit gebied worden hier persoonlijk over geïnformeerd.

Foto: archief / Rijnmond